Умови та погодження


Умови роботи та порядок повернення товару.

 Товари, що не підлягають обміну та поверненню  Держава захищає інтереси всіх своїх громадян, тому, щоб не порушувати права інших споживачів, які придбають повернуту ким-небудь продукцію, Кабінетом          Міністрів України затверджено «Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню)». Отже, повернути продукцію в магазин і отримати назад свої гроші можна далеко не за всі групи товарів.

У список «неповернення» потрапили всі продовольчі товари (їжа, напої, алкоголь, дитяче харчування, тютюнові вироби), ліки, медичні інструменти, прилади та апарати, предмети санітарної гігієни. Крім того, обміну та поверненню не підлягають деякі непродовольчі товари: панчішно-шкарпеткові вироби, постільна та натільна білизна, косметика, парфумерія, товари для новонароджених, інструменти для манікюру і педикюру, ювелірні вироби, друкована продукція та інше.

Порядок обміну/повернення товару

Згідно із законом, покупець протягом двох тижнів (якщо триваліший строк не оголошений продавцем) може звернутися в магазин і замінити товар, який йому не підійшов, на інший. Після закінчення цього терміну повернення можливе тільки за гарантією.

Якщо на момент звернення аналогічного товару для заміни немає в продажу, покупець має право:

§  купити будь-яку іншу продукцію з асортименту магазина (з перерахунком вартості)

§  обміняти товар на аналогічний при першому ж надходженні потрібного товару в продаж

§  повернути виріб і отримати назад гроші у розмірі вартості повернутої продукції

Як повернути гроші за товар: порядок дій

За умовами повернення грошових коштів за товар належної якості покупцеві необхідно виконати декілька дій:

§  звернутися до продавця і написати заяву на повернення коштів. Як правило, в магазині є стандартний бланк повернення, в якому необхідно вказати персональні дані

§  повернути придбаний товар в цілій упаковці і з повною комплектацією, зазначеною в технічній документації (техпаспорті)

§  надати квитанцію про покупку, товарний або касовий чек

В який термін зобов’язані повернути гроші за товар?

Відповідно до закону, при поверненні товару належної якості розрахунки із споживачем проводяться виходячи з вартості товару на момент купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються покупцеві в день повернення покупки (розірвання договору). Якщо у продавця (магазину) немає можливості повернути гроші відразу — виплати проводяться не пізніше, ніж через 7 днів з моменту отримання товару та письмової заяви на повернення.

Повернення грошових коштів здійснюється способом, яким здійснювалась оплата — банківським переказом на зазначені покупцем у заяві реквізити або готівкою.

Згідно з чинним законодавством України про права споживачів, вироби друкованої продукції поверненню та обміну не підлягають, але при умові знаходження на книзі виробничих дефектів, або її не відповідності до опису, пропонуємо вам замінити книгу або повернути за неї ваші кошти.

Для того аби повернути гроші, або обміняти книгу, вам необхідно написати заявку про повернення/обмін книги, вказати причину повернення, та вказати всі данні у відповідних полях та очікувати відповіді на ваше прохання, в продовж двох днів. Повернення та обмін проводяться в  терміни вказані чинним законодавством.